Divadelná sezóna Cherchez la femme

Divadelná sezóna Cherchez la femme

Premiéra1. 9. 2017
Dľžka0:00 hod.
Scéna
Derniéra30. 6. 2018
Počet repríz 0

Témou sezóny 2017/2018 Divadla Andreja Bagara v Nitre je známa francúzska fráza Cherchez la femme, ktorú v slovenskom preklade poznáme ako Za všetkým hľadaj ženu. V rôznych významoch sa nesie cez všetky pripravované inscenácie tejto sezóny. Aj keď každá z nich prináša iný žáner, odohráva sa v inej dobe, ponúka rôznorodé osobné, vzťahové, rodinné, ale aj spoločenské témy, ich spoločným menovateľom je ŽENA a jej vplyv na vzťahy, konflikty a udalosti v príbehu. Žena ako partnerka, manželka, milenka, dcéra, matka či kráľovná je v týchto inscenáciách významnou hybnou silou udalostí, inšpiráciou, ale aj príčinou nešťastia.

V tejto divadelnej sezóne sa môžete tešiť na trojicu divácky príťažlivých titulov, pričom na svoje si prídu nielen ctitelia romantických komédií, súčasnej drámy, ale aj klasickej literatúry obdobia realizmu.

V duchu témy Cherchez la femme nám romantická komédia ZAĽÚBENÝ SHAKESPEARE, ktorej divadelná adaptácia vznikla na základe slávneho a Oscarmi ovenčeného filmu Zamilovaný Shakespeare, odhalí ako mladá aristokratka Viola a jej láska k básnikovi Williamovi Shakespearovi stojí za napísaním najznámejšej tragédie všetkých čias Romeo a Júlia. Druhá pripravovaná premiéra sezóny – súčasná dráma britského dramatika Duncana Macmillana ĽUDIA, MIESTA A VECI ponúka príbeh mladej drogovo závislej ženy – úspešnej herečky Emmy, ktorá sa ocitne v liečebni pre závislých a až po čase sa ukáže, že jej problémy súvisia aj so zlými vzťahmi v rodine a s konfliktami s matkou. Tretia pripravovaná premiéra OTEC GORIOT prinesie na javisko slávny román Honoré de Balzaca, v ktorom sa za tragickým koncom obetavého a milujúceho otca Goriota skrýva nenásytnosť, intrigy a spoločenské ambície jeho dvoch dcér.

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.