• V auguste oslávila 85 rokov Hilda Augustovičová – známa herečka, umelecká šéfka a riaditeľka DAB v Nitre

  Hilda Augustovičová sa narodila 6. augusta 1934 v Budmericiach. Stať sa herečkou bol jej veľký sen. Už ako 16-ročná sa stala členkou Dedinského divadla v Bratislave a s profesionálnym zájazdovým súborom precestovala celé Slovensko. Spolu s ňou v tomto súbore začínali aj Ivan Mistrík, Viera Strnisková a ďalší... Neskôr študovala herectvo na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a patrila do hereckej generácie prvých absolventov tejto školy.

  6. 8. 2019

 • Jubilejnú 70. sezónu v DAB otvorí Tisícročná včela, pripravuje sa aj galaprogram a vydanie knihy

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre (DAB) sa už naplno pustilo do prípravy novej divadelnej sezóny 2019/2020.  Divadlo už na konci uplynulej sezóny začalo s prípravou obnovenej premiéry pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela. DAB ho po prvýkrát uviedlo v roku 2013 a po uvedení nových výpravných inscenácií muzikál v roku 2016 dočasne „zamrazilo“. „Teraz pripravujeme opätovné uvedenie tohto obľúbeného titulu. Už sa uskutočnila čítacia aj kostýmová skúška, opravuje sa dekorácia, dopĺňajú sa veci, ktoré boli poškodené a tiež osvetlenie. Muzikál v réžii Martina Kákoša a s hudbou a piesňami Vaša Patejdla uvedieme v obnovenej premiére 14. septembra,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

  9. 7. 2019

 • V rámci projektu Otvorené divadlo DAB pripravilo v uplynulej sezóne množstvo sprievodných podujatí pre verejnosť i školy

  DAB aj v práve sa končiacej sezóne pokračovalo v organizácií rôznych vzdelávacích a kultúrnych sprievodných programov, ktoré sú súčasťou projektu Otvorené divadlo.  „Počas sezóny sa nám podarilo zorganizovať viaceré samostatné výstavy i výstavné projekty, ktoré priamo súviseli s uvádzanými inscenáciami. Premiéru hry Dámsky krajčír tak sprevádzala výstava o práci našich dielní s názvom Divadelný krajčír. V rámci uvedenia premiéry inscenácie Hlava XXII sme zasa pripravili výstavu Nitra XXXXV – zbytočné obete, ktorá bola o bombardovaní Nitry na konci II. svetovej vojny,“ uviedla projektová manažérka DAB Slavka Civáňová.

  8. 7. 2019

 • DAB má za sebou mimoriadne úspešnú sezónu. Prilákalo desaťtisíce divákov, uvedené premiéry zaujali aj kritikov

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre má za sebou úspešnú sezónu 2018/2019. Jej náplň už zostavila dramaturgická rada, ktorá začala fungovať ešte počas predchádzajúcej sezóny. Pri výbere inscenácií sa snažila naplniť ciele repertoárového divadla, ktorým DAB je. Preto pripravila pre divákov komplexnú ponuku vyskladanú z rôznych divadelných žánrov.

  2. 7. 2019

 • Divadlo Andreja Bagara v Nitre pripravuje opätovné uvedenie obľúbeného pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela

  V Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre začala v utorok 18. júna príprava na opätovné uvedenie pôvodného slovenského muzikálu Tisícročná včela. DAB uviedlo premiéru inscenácie v novembri 2013 a po nasadení nového veľkého muzikálu Povolanie pápež bola Tisícročná  včela v roku 2016 dočasne stiahnutá z javiska.

  18. 6. 2019

 • Divadelná kvapka krvi prilákala do DAB desiatky darcov

  Na Divadelnú kvapku krvi prišli v piatok 14. júna do DAB darovať najcennejšiu tekutinu desiatky darcov. Podujatie už tradične spolu s DAB zorganizovala spoločnosť Kaufland, Slovenský červený kríž (SČK) a Národná transfúzna služba (NTS).

  14. 6. 2019

 • Pomôžte zachrániť ľudské životy, príďte do Divadla Andreja Bagara v Nitre darovať krv

  V Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa bude v piatok 14. júna od 8. do 11. hodiny konať pravidelná Divadelná kvapka krvi. Jej organizátorom je okrem DAB aj spoločnosť Kaufland, Slovenský červený kríž (SČK) a Národná transfúzna služba (NTS).

  11. 6. 2019

 • DAB otvorilo svoje dvere verejnosti, možnosť stretnúť sa s obľúbenými hercami a nazrieť do zákulisia využili stovky ľudí

  Autogramiádu hercov, fotenie s divadelným rekvizitami, prehliadku divadelného zákulisia a veľa ďalších zaujímavých momentov zažilo niekoľko stoviek návštevníkov, ktorí v sobotu 8. júna prišli na Deň otvorených dverí a Deň detí do Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre.

  8. 6. 2019

 • Najlepšie amatérske divadelné súbory sa opäť stretnú v DAB na Divadelnom boďáku

  Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre pripravuje Divadelný boďák - III. ročník prehliadky víťazných divadelných inscenácií, monodrám a umeleckého prednesu z amatérskych divadelných súťaží Nitrianskeho kraja. Cieľom usporiadateľov je vytvoriť tradíciu a každoročne na doskách DAB privítať tie najlepšie amatérske divadlá z Nitry a regiónu a aj touto formou podporiť a prezentovať ich tvorbu.

  4. 6. 2019

 • Uviedli sme premiéru slovenskej klasiky Drotár

  Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo poslednú premiéru tohtoročnej divadelnej sezóny, ktorá nesie názov Muži bez hraníc. Slovenskú klasiku Drotár z pera Jána Palárika sme uviedli v piatok 24. mája.

  28. 5. 2019

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.