Sezóna Made in Slovakia bola pre DAB po všetkých stránkach mimoriadne úspešná

Sezóna Made in Slovakia bola pre DAB po všetkých stránkach mimoriadne úspešná

12. 7. 2017

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre má za sebou mimoriadne úspešnú a pestrú sezónu. Darilo sa mu v umeleckej tvorbe a naštartovali sa aj viaceré vzdelávacie programy. Podarilo sa tiež zorganizovať množstvo sprievodných kultúrnych podujatí a popri tom sa zrealizovali aj viaceré významné investície do modernizácie divadla.

     V sezóne, ktorá sa niesla pod značkou Made in Slovakia ponúklo DAB svojim divákom neobyčajne širokú škálu zážitkov v podobe siedmich premiér. Bol medzi nimi výnimočne úspešný muzikál Povolanie pápež, inscenácia Dobro, ktorá DAB reprezentovala na festivale Nová dráma/New Drama 2017, kde získal Jakub Rybárik aj zvláštnu cenu poroty za mimoriadne plastický herecký výkon v postave Dobroslava. DAB uviedlo i existenciálnu hru Kým kohút nezaspieva, ale aj ľahkonohú komédiu Syna či dcéru?, poetickú inscenáciu Žltým včelám žlté slzy i nevšednú a odbornou kritikou mimoriadne oceňovanú hru Jánošík. Záver sezóny ukončila veľkolepá a epická životopisná dráma Štefánik – slnko v zatmení.

     Od začiatku sezóny 2016/2017 uviedlo DAB na svojich scénach i na zájazdoch 224 predstavení. Ďalších šesť odohrali hosťujúce súbory. Hry uvádzané vo veľkej sále a v štúdiu videlo takmer 80.000 divákov, ktorí si mohli vyberať z mimoriadne širokej ponuky inscenácií. DAB ich má momentálne v repertoári až 15.

     Súčasná sezóna priniesla viacero noviniek. Patrí k nim napríklad predaj vstupeniek na premiéry inscenácií. To znamená, že prvé uvedenie naštudovaných hier už nie je iba pre pozvaných hostí, ale aj pre verejnosť. Tento krok bol zo strany divákov prijatý mimoriadne pozitívne. Ocenili, že môžu zažiť atmosféru premiéry a stretnúť sa aj s tvorcami.

     Aktivity DAB sa darilo propagovať aj na verejnosti a v médiách. Oficiálny profil divadla videli počas sezóny 2016/2017 tisícky ľudí.

     O divadle, jeho aktivitách a predovšetkým inscenáciách bolo vydaných takmer 30 tlačových správ.

     O DAB jeho umeleckej činnosti, hercoch a ďalších tvorcoch vyšlo počas sezóny 2016/2017 viac ako 150 správ, článkov, reportáží a recenzií v zahraničných (španielska tlačová agentúra EFE, české Divadelní noviny...), celoslovenských (RTVS, Markíza, JOJ, SME, Pravda, Hospodárske noviny, TASR, SITA, Slovenka, Báječná žena, Miau...), regionálnych (My, mesačník Nitra, TV Central, TV Nitrička...) internetových (Moja Nitra, Nitralive, NašaNitra.Sme, Ženský magazín, Nový čas pre ženy...) i odborných (Kød, Rádio Devín...) médiách.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.