Na Divadelnom "boďáku" sa zídu najlepšie neprofesionálne divadelné súbory z nitrianskeho regiónu

Na Divadelnom

11. 6. 2018

II. ročník prehliadky víťazných divadelných inscenácií z amatérskych divadelných súťaží Nitrianskeho kraja. Cieľom usporiadateľov je z prehliadky Divadelný „boďák“ vytvoriť tradíciu a každoročne na doskách Divadla Andreja Bagara v Nitre privítať tie najlepšie amatérske divadlá z Nitry a regiónu a aj touto formou podporiť a prezentovať ich tvorbu.

 

Program prehliadky // Streda 13. júna 2018, Štúdio Divadla Andreja Bagara v Nitre:

 

8.30 – 8.55

Dramatický krúžok pri ZŠ Štefana Senčíka v Starom Tekove: DREVENÁ KRAVA

Hra napísaná na motívy známej rozprávky Pavla Dobšinského o obecnom kraviarovi, ktorého donútili pásť drevenú kravu a ktorý sa za neprávosť šiel samotnému kráľovi sťažovať. A keďže práve vtedy hľadali v kráľovstve niekoho, kto by rozosmial ich smutnú princeznú, tak milého Kuba na kráľovský dvor aj vpustili. A tak sa stalo, že keď Kubo svoj príbeh princeznej porozprával a získal nielen svoju stratenú česť, ale aj...

Réžia: Pétr Mészároš

Účinkujú: A. Havranová, V. Hostinská, S. Meszárošová, E. Hajková,

S. Hajková, D. Šebová, M. Šumeraj, B. Hajková, L. Havranová,

S. Hostinská, M. Síkelová, S. Tichá, V. Falatová, M. Hajko, L. Havranová, M. Hrúzová, T. Lastičová, N. Nichtová,

K. Senešiová, T. Fašková, D. Herc

Víťazné predstavenie krajskej prehliadky a súťaže detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti – Detský javiskový sen 2018.

 

9.15 – 9.40

DDS MoDRé TRaKy pri ZŠ s MŠ Lúky, Vráble: ZUZANKA

Nová generácia modrotrakáčov prináša divákom klasickú predlohu. Príbeh dieťaťa, ktoré prišlo o vlastnú matku a nevlastná ju za svoju neprijala. Hviezdoslavova Zuzanka Hraškovie prináša témy, ktoré sú mladým divákom aj tvorcom blízke. Učí nazerať na ne z rôznych strán. Prináša prácu s obrazom, s metaforou a s priestorom.

Réžia: Štefan Foltán

Účinkujú: A. Félisová, A. Striešková, K. Drahošová, V. Valachová, B. Bogyová, L. Blaško, L. Gulášová, N. Filipčíková, A. Stanová, S. Chlpík, O. Mikla

Víťažné predstavenie v súťaži detských recitačných kolektívov počas krajskej súťaži – Hviezdoslavov Kubín 2018.

 

10.30 – 11.15

Divadelný súbor COLUMBA pri ZUŠ L. Mokrého v Topoľčanoch: ŽIDOVKA

Inscenácia prináša príbeh židovskej rodiny Schönfeldových z Topoľčian. Vychádza z niekoľko mesačného výskumu o osude tejto rodiny, ktorej príbeh je výnimočný aj tým, že rodina ako jediná v celom Česko-Slovensku prežila druhú svetovú vojnu kompletná.

Réžia: Daniela Koťková

Účinkujú: B. Martišková, D. Pauček, S. Kožiaková, A. Vlčková, M.  Macko, B. Turaz

Zlaté pásmo v súťaži divadla mladých a účinkovanie na krajskej súťaži neprofesionálneho divadla mladých a dospelých – Na Scénu 2018.

 

12.00 – 12.45

Teáter Komika pri AeRTé – Mestské divadlo Levice: OBJATIE

Inscenácia vznikla z osobnej potreby skúmať, aké faktory ovplyvňujú objatie. Po dva a pol ročnom výskume tvorcovia dospeli k presvedčeniu, že k téme sa musia vyjadriť cez osobné výpovede. Tému objatia prepájajú s myšlienkami aburdnej drámy Samuela Becketa Čakanie na Godota. Prvkami fyzického divadla, experimentálneho divadla a improvizácie postupne vytvorili mozaiku upravených textov a autoských výpovedí.

Réžia: Renata Jurčová

Účinkujú: R. Poliak, P. Podolský a.h.

Zlaté pásmo a 1. miesto v súťaži divadla dospelých na krajskej súťaži neprofesionálneho divadla mladých a dospelých – Na Scénu 2018.

 

Usporiadatelia prehliadky:

Krajské osvetové stredisko v Nitre, Divadlo Andreja Bagara v Nitre a Nitriansky samosprávny kraj

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.