Kritici hodnotili uplynulú divadelnú sezónu, DAB v Nitre počas nej zaujalo viackrát

Kritici hodnotili uplynulú divadelnú sezónu, DAB v Nitre počas nej zaujalo viackrát

10. 7. 2018

Súčasťou festivalu Dotyky a spojenia v Martine bolo aj hodnotenie uplynulej divadelnej sezóny na Slovensku. Kritici a teatrológovia sa na ňom hodnotili konkrétne hry, zaoberali témami, ktoré sa v inscenáciách objavovali, ale i dramaturgické plány a smerovania jednotlivých divadiel. Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre bolo v tejto súvislosti viac krát pozitívne hodnotené.

        

           Veľmi často sa skloňovala hra Ľudia, miesta a veci, ktorej premiéru uviedlo DAB 19. januára. „V tejto súvislosti sa pozitívne spomínala najmä réžia Mariána Amslera a často i  výkon herečky DAB Barbory Andrešičovej a jej veľmi výrazný umelecký prejav, keď bola hodnotená ako mimoriadne talentovaná mladá herečka a nová výrazná tvár DAB. Pri inscenácii Ľudia miesta a veci bola pozitívne hodnotená aj samotná téma, ktorá sa na slovenských javiskách príliš často neobjavuje,“ uviedla lektorka dramaturgie DAB Slavka Civáňová.

            Podľa jej slov kritici pozitívne hodnotili aj uvedenie edukačnej hry Hoax. Tá patrí k prvým divadelným projektom na Slovensku, ktorý prichádza priamo za svojimi divákmi do škôl, navyše s vysoko aktuálnou témou, akou je mediálna manipulácia a prevencia proti extrémizmu. DAB je tak jedno z prvých slovenských divadiel, ktoré sa takto výrazne venuje edukačnej činnosti.

            „Medzi inscenáciami uplynulej sezóny určite zarezonovalo aj uvedenie inscenácie Otec Goriot v réžii Romana Poláka. Mimoriadne pozitívne bola spomínaná tiež inscenácia Jánošík v réžii Rastislava Balleka. Kritikmi bola ohodnotená ako jedna z najvýraznejších inscenácií posledných rokov v slovenskom divadelníctve,“ dodala S. Civáňová.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.