Divadelná kvapka krvi prilákala desiatky darcov

Divadelná kvapka krvi prilákala desiatky darcov

12. 6. 2018

V Divadle Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa v utorok 12. júna konala pravidelná Divadelná kvapka krvi. Do akcie, ktorú okrem DAB organizoval aj Slovenský červený kríž (SČK), Národná transfúzna služba (NTS)  a spoločnosť Kaufland sa zapojili desiatky darcov  krvi, medzi ktorými bolo aj viacero ľudí, ktorí prišli najcennejšiu tekutinu darovať po prvýkrát.

Podľa slov riaditeľa DAB Jaroslava Dóczyho Divadelná kvapka krvi dobre zapadá do koncepcie Otvoreného divadla. „Má už dlhšiu históriu, väčšinou robíme Divadelnú kvapku dvakrát do roka v spolupráci s SČK. Podľa množstva ľudí, ktorí prišli, mám pocit, že dnešný deň je veľmi úspešný. Teší ma, že sa zapojili aj naši kolegovia z divadla a že prišlo aj veľmi veľa mladých ľudí. Myslím, že je to skutočná pomoc pre tých, ktorí to potrebujú,“ uviedol J. Dóczy.

  

Do Divadelnej kvapky krvi sa zapojili aj zamestnanci DAB. Medzi nimi bol aj herec Roman Poláčik, ktorý daroval krv po tretí krát. „Vždy využijem možnosť darovať krv priamo v divadle a prišiel som aj teraz, hoci mám pomerne náročný program. Dopoludnia som na skúške novej inscenácie a večer už hrám v predstavení Zaľúbený Shakespeare,“ skonštatoval.

    

Darovanie krvi odporúča každému, komu to zdravotný stav dovoľuje. Ako pripomína, niet sa čoho báť. „Nie je to bolestivé, dá sa prežiť aj vpich ihlou a kto má problém s pohľadom na krv, ten sa pozerať nemusí, naozaj to nič nie je. Navyše mi pani sestrička povedala, že je obdobie motorkárov, kedy je krv veľmi potrebná. Ja mám tiež kamarátov motorkárov. Dúfam, že tú moju krv nikdy potrebovať nebudú, ale nech je pre istou pre nich pripravená. Ja si myslím, že pomáhať sa oplatí,“ povedal R. Poláčik.

   

  

Do odberov krvi sa v DAB zapojila aj Mládež Slovenského červeného kríža, ktorej členovia sa starali o darcov. V rámci podujatia zasa dobrovoľníci SČK merali záujemcom aj tlak a množstvo glukózy v krvi. Súčasťou akcie bolo aj propagovanie darcovstva krvi a získavanie nových prvodarcov.

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.