DAB uviedlo premiéru divadelnej adaptácie slávneho románu Hlava XXII

DAB uviedlo premiéru divadelnej adaptácie slávneho románu Hlava XXII

11. 3. 2019

Divadlo Andreja Bagara v Nitre uviedlo v piatok 8. a v sobotu 9. marca premiéru inscenácie Hlava XXII. Divadelná adaptácia rovnomenného románu významného amerického autora Josepha Hellera patrí k najznámejším a najpopulárnejším literárnym dielam XX. storočia.

Nielen preto, že reaguje na skúsenosti z 2. svetovej vojny, ktorej sa autor aktívne zúčastnil, ale aj preto, že nekompromisne pomenúva absurdné mechanizmy ľudskej spoločnosti, v ktorej akékoľvek predpisy či nariadenia značne prekračujú všetko ľudské. Človek sa v danom prostredí dobrovoľne vzdáva svojej slobody v prospech domnelej spokojnosti určovanej prísne stráženými a nanajvýš nezmyselnými a nepochopiteľnými pravidlami. Výnimkou je hlavná postava, vojak Yossarian, ktorý hľadá možnosti, ako sa z tejto situácie vymaniť. Sám pritom nereprezentuje hrdinu bez bázne a hany, génia či vyvolenca, ale len celkom obyčajného človeka, ktorý sa pokúša žiť a prežiť bez dogiem, na základe vlastných predstáv a pravidiel.

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.