DAB realizuje a pripravuje rozsiahle investície  do modernizácie

DAB realizuje a pripravuje rozsiahle investície  do modernizácie

12. 7. 2017

V priebehu končiacej sa sezóny došlo v DAB k viacerým investíciám, ktoré smerovali predovšetkým do modernizácie jeho vybavenia a javiskovej techniky. Ďalšia modernizácia divadla bude prebiehať aj v letných mesiacoch a počas budúcej sezóny.

     Počas jarných mesiacov získala budova DAB nové osvetlenie. Nainštalovaný systém ponúka vysokú variabilitu osvetlenia celého objektu. Umožňuje meniť teplotu farieb, ich intenzitu a prakticky neobmedzenú farebnosť, pretože jednotlivé farby sa dajú vzájomne miešať. Počas tejto sezóny sa investovalo aj do logistiky, inovovali sa všetky dorozumievacie technické prostriedky, namontovali sme nové inšpicientské zariadenia do veľkej sály aj do štúdia. V rámci nových foriem marketingu boli osadené v priestoroch divadla televízne obrazovky, kde sa ponúkajú divákom ukážky z predstavení, ktoré má DAB v repertoári.

     V divadle sa okrem toho naplno rozbehla aj príprava rekonštrukcie Štúdia DAB, ktorá zahŕňa obnovenie jeho variability, rekonštrukciu 235 javiskových stolov, modernizáciu svetiel i nový systém intercomu . Dôležitou súčasťou projektu je aj výmena súčasných stoličiek za nové a pohodlnejšie.

     Technické úseky určite nebudú mať počas divadelných prázdnin veľa voľna, pretože letné mesiace sú časom, kedy sa môžu zrealizovať všetky opravy a údržba. Prioritou je veľká sála, kde sa budú realizovať ťažiskové projekty budúcej divadelnej sezóny. Postupne tu dôjde k celkovej oprave veľkých pohyblivých javiskových stolov a budú sa riešiť všetky technické veci, ktoré súvisia s chodom sály. V ďalšom slede sa pripravuje modernizácia štúdia s predpokladom začiatku prác v úvode nasledujúcej sezóny.

     Divadlu sa tento rok podarilo získať od svojho zriaďovateľa, ktorým je Nitriansky samosprávny kraj (NSK) aj dodatočné finančné prostriedky. Tie zatiaľ smerovali do obnovy vozového parku, ktorá zahŕňa aj kúpu autobusu určeného na cestovanie hereckého súboru na hosťovania v iných divadlách. Sme radi, že NSK podporuje Divadlo Andreja Bagara, ako svoje najväčšie kultúrne zariadenie v kraji a poskytuje mu nie len metodickú pomoc, ale aj finančnú. Vďaka podpore kraja je možné zmodernizovať nie len vozový park, ale investovať napríklad aj do rekonštrukcie študovní. Jedna z najväčších investícií bude smerovať do divadelnej  ubytovne. Výška nákladov na tento projekt bude zrejmá až po vypracovaní štúdie a dokumentácie. Celkovo sa pre divadlo podarilo získať na investície približne 500.000 eur.

     K ďalším investíciám, ktoré DAB ešte len začalo pripravovať patrí rozšírenie kapacity divadelného parkoviska.

 

 

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.