Budova Divadla Andreja Bagara sa rozsvieti na červeno

Budova Divadla Andreja Bagara sa rozsvieti na červeno

16. 4. 2019

Budova Divadla Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa v stredu 17. apríla rozsvieti na červeno. Pripojí sa tak k dominantám z celého sveta, ktoré budú v tento deň osvetlené červeným svetlom pri príležitosti Svetového dňa hemofílie, ktorý vyhlásila Svetová hemofilická federácia (WFH) v roku 1989 práve na 17. apríla. „Červená farba je symbolom životodarnej krvi, ktorá pre ľudí s vrodenými krvácavými ochoreniami spôsobuje vážne zdravotné problémy,“ uviedol podpredseda Slovenského hemofilického združenia MUDr. Martin Sedmina.

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre má moderné osvetlenie od roku 2017. Úsporné LED svietidlá umožňujú nasvietenie jeho budovy rôznym farbami pri minimálnych nákladoch. Vďaka svetelnému dizajnu sa tak DAB zaradila medzi svetové dominanty, ktoré sú pri rôznych medzinárodných a svetových dňoch či iných príležitostiach osvetlené vhodnými farbami. Po Svetovom dni hemofílie bude budova DAB osvetlená farbami slovenskej trikolóry 4. mája, kedy si pripomenieme tragickú smrť Milana Rastislava Štefánika.

Pri príležitosti Svetového dňa hemofílie budú vysvietené na červeno viaceré architektonické i prírodné dominanty po celom svete, medzi nimi napríklad Niagarské vodopády, CN Tower v Toronte (Kanada), The Langevin Bridge v Calgary (Kanada), Emirates Spinnaker Tower v Portsmouth (Veľká Británia) a mnohé ďalšie.

Slovenské hemofilické združenie sa pripája k iniciatíve WFH aj v tomto roku a rozšírili myšlienku červených svetiel o ďalšie monumenty aj na  Slovensku. Dňa 17. apríla 2019 budú na Slovensku vysvietené na červeno tieto objekty:

Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre

Chrenovský most v Nitre

Nová budova Slovenského národného divadla v Bratislave

Most SNP v Bratislave

Fontána pred nákupným centrom Eurovea v Bratislave

Nákupné centrum Bory Mall v Bratislave

Dóm svätej Alžbety v Košiciach

Východoslovenské múzeum – historická účelová budova v Košiciach

Budova Europa Business Center v Banskej Bystrici

Hodinová veža na Námestí SNP v Banskej Bystrici

Veža mestského hradu Barbakan v Banskej Bystrici

Interiér arkieru komnaty Márie Séči, Hrad Ľupča v Slovenskej Ľupči 

Múzeum Spiša v Spišskej Novej Vsi

Radnica v Spišskej Novej Vsi

Divadelné námestie v Martine

Fitnes centrum VONS GYM v Martine

Budova Mestského úradu v Nových Zámkoch

Kino Mier v Nových Zámkoch

a ďalšie

 

Späť

Zriaďovateľ

Hlavní partneri

Rýchly kontakt

+421 37 772 15 77-9

Divadlo Andreja Bagara v Nitre
Svätoplukovo námestie 4
950 53 Nitra

Spojte sa s nami

Tento web používa na poskytovanie služieb a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto stránok s tým súhlasíte. Viac informácií.